Jak vybrat oblek na svatbu podle jejího stylu?


Svatební sezóna je v plném proudu, vy jste obdrželi pozvánku a nevíte jaký outfit zvolit? Výběr správného obleku pro svatbu je klíčem k tomu, abyste se cítili pohodlně a zároveň respektovali atmosféru a styl dané události. Vždy se řiďte pokyny na pozvánce a nebojte se být kreativní v rámci stanovených pravidel. Šťastnou svatební sezónu!

Tradiční formální svatba

Pro formální svatbu, která se často koná v kostele nebo elegantním sále, je klasický černý nebo tmavě modrý oblek tou nejlepší volbou. Outfit doplňte o bílou formální košili a elegantní kravata nebo motýlek. Zvolíte-li motýlek, zvolte košili s překrytým zapínáním. Nezapomeňte na černé kožené boty a doplňky jako manžetové knoflíky či kapesník v náprsní kapse.

Semi-formální svatba

Na semi-formální svatbě jsou pravidla dresscode uvolněna. Ideální volbou je světlejší oblek, například šedý nebo modrý. Košile může být bílé nebo pastelové barvy a kravata může mít jemný vzor. Tento typ svatby se často koná na podzim nebo na jaře, takže můžete experimentovat s texturami a vzory a oživit celkový look.

Zahradní svatba

Zahradní svatby mají většinou neformálnější charakter. Světlejší barvy jsou vítány, například světle šedý nebo béžový oblek. Lehké materiály, jako len nebo bavlna, jsou ideální pro teplejší počasí. Košili můžete nechat bez kravaty, nebo si zvolit lehkou šálu. Obuv může být méně formální, například hnědé mokasíny.

Plážová svatba

Plážové svatby vyžadují ležérní přístup. Zvolte si lehký oblek z prodyšných materiálů, výbornou volbou je len. Světlé barvy, jako bílá, krémová nebo světle modrá, jsou na pláž ideální. Kravata není nutná, ale v kombinaci s kapesníkem ve světlých tónech pozvedne váš look na vyšší úroveň. Obuv by měla být pohodlná a vhodná na písek – zkuste například kožené sandály.

Rustikální svatba

Rustikální svatby jsou často ve stodole nebo na farmě a mají uvolněnou, venkovskou atmosféru. Hnědý nebo tmavě zelený oblek se bude dokonale hodit do tohoto prostředí. Zkuste přidat vestičku pro autentičtější vzhled. Košile může být kárována nebo s jemným vzorem. Doplňky, jako kožený opasek a robustní boty, dokonale dotvoří váš vzhled.

Tohle by se Vám mohlo líbit

Co je nového ve světě OZETA