PLES, DRESS CODE BLACK TIE

Plesy jsou váženou událostí, která si obvykle vyžaduje předepsán dress code (nejčastěji black tie) a vybírány chování protože reprezentujete nejen sebe, ale i svou partnerku. Pravidla jsou poměrně striktní a proto je velmi snadné udělat chybu. Jak tedy z plesu odcházet jako pozitivní hvězda večera a ne jako muž, kterému se na další ročník určitě pozvánka neujde?

OBLEČENÍ NA PLESE

Nejčastějším předepsaným dress code na plesech je "black tie". V praxi to znamená smoking a vše, co k němu zákonitě patří. Black tie je však poměrně přísný dress code, kde je velmi jednoduché něco pokazit. Toto jsou nejčastější chyby, na které je nutné dát si největší pozor:

- Ke smokingu nepatří barvy. Bílá košile, smoking v černé nebo půlnoční modré, černý motýlek a černé boty. V případě, že je předepsán dress code "creative black tie", vyberte si jeden prvek z trojice smokingové pás / vesta / motýlek a zvolte si jinou barvu, tam vaše kreativita v tomto případě končí. Black tie události jsou o tom, aby vynikla vaše osobnost, ne vaše oblečení.

- Ke smokingu nepatří ani pásek, konec konců, pokud máte smokingové kalhoty, poutka na pásek byste na nich ani neměli najít.

- Zapomeňte na pestré a "vtipné" ponožky. Ke smokingu prostě patří černé.

- Dress code je jiný a vy si nejste jisti, jak se obléci? Oblečte se o stupeň lépe, než si myslíte, že přijdou oblečeni všichni. Platí zde staré známé pravidlo - vždy je lepší být oblečený příliš dobře jako nedostatečně.

- Kupte si vázací, ne zapínací motýlek. Muži se často uchylují k zapínacím motýlkem ze dvou důvodů - mají pocit, že vázání motýlka je náročné a že rozdíl nikdo nepozná. Pravdou je, že vázání motýlka opravdu nic složité není a na internetu najdete řadu návodů, včetně videí. Druhou pravdou je, že rozdíl mezi zapínacím a vázacím motýlkem je výrazný. A nebudí to dojem, který byste budit chtěli.